Sanplast.pl

(0) Produkty w schowku
suma:  000 PLN
Posiadasz w schowku: Zamknij
suma:  000 PLN wyślij listę na e-mail

Hydromasaż

Cechy systemów hydromasażu

Codziennie narażeni jesteśmy na wpływ stresu, tempo nowoczesnego życia i pogoń za dobrami materialnymi powoduje, że brakuje czasu na odprężenie i relaks. Wszystko to wpływa na zwiększone napięcie mięśni, w tym również mięśni oddechowych. Zwarta klatka piersiowa powoduje, że nasz oddech stajev się płytki i nieregularny. Przez zmniejszony dopływ tlenu do krwiobiegu odczuwamy zawroty głowy, mrowienie w rękach i sztywność mięśni. Stajemy się nadpobudliwi, mamy kłopoty z koncentracją i cierpimy na bezsenność. Dzięki sile wyporu i ciśnieniu wody oraz temperaturze kąpieli, hydromasaż działa wielostronnie na organizm redukując zmęczenie, poprawiając nastrój i ogólne samopoczucie.

Historia hydromasażu

Hydroterapia inaczej wodolecznictwo polega na wykorzystaniu oddziaływania wody na nasz organizm. Pierwsze wzmianki o uzdrawiających właściwościach wody można znaleźć w słynnym trakcie indyjskim RIGWEDA – datowanej na 1500 lat przed naszą erą.

Rozpowszechnienie hydroterapii zawdzięczać można budowie ogromnych łaźni i wodociągów w Rzymie, dokąd dotarła z Grecji. Słynne termy mogły pomieścić nawet do 6 tysięcy osób. Oprócz  typowych celów higienicznych, służyły one również jako miejsce spotkań towarzyskich i politycznych.

Największy swój rozkwit, hydroterapia przeżywała w XIX w. Prekursorem wodnych terapii jest Wincenty Priessnitz, syn czeskiego chłopa, urodzony w 1799r. w małej miejscowości koło dzisiejszego Jesennika. Założył on pierwszy w Europie instytuyt leczneia wodą, do którego zjeżdżali kuracjusze z całej Europy.

Kolejną osobą, która przyczyniła się do rozwoju hydroterapii był Sebastian Kneipp, niemiecki duchowny, który osiadł na Bawarii i tam studiował zabiegi hydroterapełtyczne i kuracje ziołowe. Był zwolennikiem zdrowego trybu życia, pozbawionego stresu i dużego wysiłku. Zalecał chodzenie po śniegu, delikatne polewanie wodą całego ciała i stosował tzw. “polewania kneippowskie”, czyli polewanie o niskim ciśnieniu, gdzie woda mogła swobodnie wypływać z węża kilka centrymetrów od ciała chorego. Jest autorem powiedzenia:  “Ciepła woda tyle ile potrzeba, zimna tyle ile pacjent wytrzyma”.

Hydroterapia nadal się rozwija i każdego dnia zdobywa coraz większą grupę wielbicieli.

Zalety terapeutyczne hydromasażu

Hydromasaż ma wiele zalet. Wanny z systemem hydromasażu służą do relaksacji, wspomagają wyrównanie ciśnienia krwi i usunięcie zakwasów po wysiłku fizycznym. Podczas kąpieli rozszerzają się naczynia włosowate, otwierają pory, dzięki czemu organizm wydziela szkodliwe substancje. Naukowcy stwierdzili, że podczas kąpieli w wannie z hydromasażem, wzmaga sie praca nerek i wątroby nawet o 30%.

Zabiegi hydromasażowe polecane są jako uzupełnienie profilaktyki zdrowotnej i mają bardzo dobry wpływ na ogólne samopoczucie każdego z nas. Strumienie wody i powietrza wydobywające się z dysz pozytywnie oddziałują na następujące partie naszego ciała:

  • Serce i układ krążenia – powodują wyrównanie ciśnienia krwi,
  • Układ oddechowy – poparwia wentylację płuc oraz pogłębia oddech;
  • Układ trawienny – przyspiesza procesy trawienne i wspomaga perystaltykę jelit, przynosi ulgę przy wzdęciach i zaparciach;
  • Układ kostno – mięśniowy – powoduje rozluźnienie i zmniejsza napięcie mięśni, pomaga w niwielowaniu zakwasów po wysiłku fizycznym;
  • Skóra – działa oczyszczająco i powoduje dokrwienie skóry, wzmacniając przy tym odporność;
  • Układ nerwowy – wycisza organizm, wzmacnia siły regenerujące i odbudowujące, łagodzi odczuwanie bóli, pobudza zmysł dotyku, poprawia nastrój, odwraca uwagę od codziennych problemów.

Hydromasaż jest naturalną terapią łagodzącą bezsenność, chroniczne zmęczenie, ogólne wyczerpanie, neurastenię i wegetatywne neurozy. Pozwala na dłużej zachować dobrą formę i młodość, korzystnie działając nie tylko na ciało ale i na umysł, zgdonie z powiedzeniem, że “w zdrowem ciele, zdrowy duch.”Z powodu stosowania różnych rodzajów materiałów (kabiny - aluminium malowane proszkowo, brodziki, wanny - akryl) uzyskanie 100% zgodności kolorystycznej powierzchni wszystkich wyrobów nie jest możliwe. Dopuszcza się zatem niewielkie różnice odcieni między kabinami a wyrobami z akrylu. Z uwagi na ograniczenia wyświetlania kolorów na monitorach prezentowane na stronie kolory mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych barw produktów, prosimy zatem o sprawdzenie kolorystyki z wzornikami kolorów profili aluminiowych oraz akrylu dostępnych u naszych partnerów handlowych.

W związku z faktem realizowania przez firmę SANPLAST aktywnej polityki ciągłego udoskonalania wytwarzanych produktów, producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie charakterystyki technicznej, kolorystyki oraz cen wyrobów i elementów opisywanych na stronach, względnie do ich usunięcia z oferty, w dowolnym czasie i bez wcześniejszego powiadomienia oraz bez jakichkolwiek zobowiązań ze strony producenta.

Producent nie odpowiada za ewentualne błędy na stronach WWW.

Gdzie kupić ?

Promocje

na tej liście nie ma żadnej pozycji
© 2018 Sanplast
Logowanie

Formularz logowania

Podaj swój login i hasło aby się zalogować:
Zaloguj się