Sanplast.pl

(0) Produkty w schowku
suma:  000 PLN
Posiadasz w schowku: Zamknij
suma:  000 PLN wyślij listę na e-mail

Opcje hydromasażu

Dezynfekcja

Posiadając system hydromasażu nie można zapomnieć o jego czyszczeniu. W tym celu stosujemy dezynfekcję, która stanowi jeden z elementów doposażenia systemu. Dezynfekcję wykonuje się w wannie napełnionej wodą. Polega ona na dozowaniu płynu dezynfekującego do wody i uruchomieniu systemu wodnego oraz powietrznego. Następnie opróżniamy wannę i przepłukujemy system czystą wodą. Regularna dezynfekcja wanny dokładnie oczyszcza system ze środków kosmetycznych, a tym samym niweluje powstanie brzydkiego zapachu oraz zagrożenia ewentualnych awarii spowodowanych zanieczyszczeniami.


Ozonowanie

Ozon to bardzo skuteczny środek o właściwościach bakterio-, wiruso-, i grzybobójczych (trzysta razy silniejszy niż chlor). Stosuje się go do uzdatniania wody pitnej. Ozon stosowany w dawkach terapeutycznych wspomaga leczenie: oparzeń, trudno gojących się ran, chorób stawów, zaburzeń przemiany materii. W medycynie kosmetycznej stosowany jest między innymi w zwalczaniu rozstępów i obrzęków pooperacyjnych oraz zapobieganiu cellulitowi. 


Przepływowy podgrzewacz wody

Przepływowy podgrzewacz wody jest urządzeniem wspomagającym i służącym do utrzymania stałej temperatury wody na wybranym komfortowym poziomie. Zapobiega wychłodzeniu wody podczas długich kąpieli (nie podgrzewa wody zimnej). Czujnik przepływowy zapewnia działanie podgrzewania jedynie podczas pracy układu wodnego.


Podgrzewanie powietrza

W pompie powietrza zamontowana jest grzałka o mocy 300W, która podgrzewa powietrze wypływające z dysz powietrznych. Podgrzewanie powietrza zapobiega obniżaniu temperatury wody, przez co zwiększa komfort podczas długich kąpieli.


Chromoterapia


Kolory niezbędne są do pełnego postrzegania i interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Od wielu lat wykorzystywano je również w medycynie niekonwencjonalnej. Teraz zainteresowała się nimi medycyna akademicka, poszerzając swoją wiedzę dotyczącą dobroczynnego wpływu kolorów na ludzki organizm. Tak narodziła się chromoterapia, czyli terapia kolorami.

SANPLAST wykorzystał zbawienne działanie barw, by codzienna kąpiel przynosiła poczucie harmonii i równowagi, a także łagodziła rozmaite napięcia. Możliwość samodzielnego wyboru odpowiedniego programu świetlnego, w zależności od nastroju, pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu. Terapia barwami wspomaga leczenie wielu chorób, między innymi układu pokarmowego, oddechowego i krążenia, nerwobóli, migren, schorzeń kręgosłupa i nerek, dolegliwości kobiecych, nerwicy i depresji.

SANPLAST oferuje terapię ośmioma kolorami emitowanymi przez dwa punkty świetlne LED. Elektroniczny panel sterujący pozwala również na wybór jednego z 3 programów automatycznych:

 1. Program rotacyjny - skokowa zmiana kolorów co 5 sekund,
 2. Program energetyzujący - optymalne zaprogramowanie czasu i częstotliwości zmiany kolorów. Program energetyzujący ma na celu odnowę i wzmocnienie organizmu, łagodzi objawy chorób oraz dodaje sił witalnych. Program trwa 19 minut i pozwala na naładowanie życiowych akumulatorów,
 3. Program relaksacyjny - płynna zmiana kolorów co 5 sekund.

Chromoterapia SANPLAST składa się z 8 terapeutycznych kolorów:

 • Kolor czerwony – podwyższa ciśnienie, wspomaga krążenie, dodaje energii.
 • Kolor pomarańczowy – nastraja optymistycznie, reguluje pracę serca, reguluje przemianę materii.
 • Kolor żółty – wspomaga leczenie dolegliwości żołądkowych i niektórych schorzeń skórnych, ułatwia koncentrację.
 • Kolor zielony – uspokaja i poprawia nastrój, dodaje pewności siebie, wspomaga przemianę materii.
 • Kolor niebieski – uspokaja i wycisza, wspomaga leczenie reumatyzmu i chorób gardła.
 • Kolor indygo – łagodzi objawy stanów zapalnych uszu, nosa, gardła i płuc, wspomaga leczenie zatruć.
 • Kolor fioletowy – reguluje pracę gruczołów hormonalnych, a szczególnie przysadki mózgowej, wspomaga budowę białych ciałek krwi, pomocny przy leczeniu chorób płuc, wątroby i nerek.
 • Kolor białyuniwersalna barwa, która chroni, przynosząc spokój i dobre samopoczucie, zapewnia czystość uczuć i myśli.


Aromaterapia


Aromaterapia to coraz bardziej popularna kuracja zapachem w której wykorzystuje się wyłącznie naturalne i czyste substancje roślinne. Seanse kąpielowe wzbogacone olejkami eterycznymi to relaks i odprężenie dla umysłu oraz ciała. Subtelne nuty zapachowe wprawiają w znakomity nastrój. Terapia zapachem, dzięki wykorzystaniu olejów eterycznych działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie, rozkurczowo oraz rozgrzewająco na organizm. Może stanowić element codziennej profilaktyki zdrowotnej.

Kąpiele są najprostszym i najwygodniejszym sposobem stosowania aromaterapii. Aromaterapia wspomaga leczenie bezsenności, uśmierza bóle mięśni i poprawia krążenie krwi. Zalecana długość kąpieli nie powinna przekroczyć 20 minut a optymalne warunki do aromaterapii to woda o temperaturze w granicach 35-38°.

W ofercie aromaterapii Sanplast dostępne są trzy zapachy, które uświetnią seanse kąpielowe:

 • zapach relaksujący – unikatowe połączenie traw Palmarosa i cytrynowej oraz drzewa różanego;
 • zapach orzeźwiający – mieszanka eukaliptusa, rozmarynu oraz sosny syberyjskiej;
 • zapach zmysłowy – doskonała kombinacja paczuli, szałwii, rozmarynu oraz kwiatów ylang – ylang.

Gdzie kupić ?

Promocje

na tej liście nie ma żadnej pozycji
© 2018 Sanplast
Logowanie

Formularz logowania

Podaj swój login i hasło aby się zalogować:
Zaloguj się